Sıkça Sorulan Sorular

Hakkari Üniversitesine bağlı olan HÜSEM kurs, seminer, konferans ve çalıştay gibi etkinliklerin düzenlemekte ve düzenlenmesine katkı sağlamaktadır. Bu etkinliklerle sadece Üniversitemiz personeli ve öğrencisi değil aynı zamanda Hakkari ilinde yaşayan ve diğer illerde yaşayıp eğitim almak isteyen toplumun her biriminden bireyin eğitimin ve gelişmesini hedeflemektedir. HÜSEM kurs, seminer, konferans ve çalıştay gibi etkinlikler düzenlemekte ve aynı zamanda bu gibi etkinlikleri düzenlemek isteyen kişi ve kurumlara profesyonel destek sağlamaktadır.
Merkezimiz alanında  uzman ve deneyimli akademisyenlerle kaliteli bir eğitim vermeyi hedefler. Bu eğitim, bireyin gerek iş hayatında gerekse özel hayatında ihtiyaçlarına cevap verecek, geliştirecek seviyededir.
Merkezimiz kapsamında verilen eğitimle ilgili hizmetler, Üniversitemize ait derslik ve atölyelerde verilmektedir. Bu derslik ve atölyeler seçilirken eğitimin içeriği göz önünde bulundurulmaktadır.
Uzmanlık alanınızı ve deneyimlerinizi gösteren özgeçmiş, bunlarla ilgili sahip olduğunuz diploma, sertifika ve benzeri belgeler ve eğitmen olmak istediğinize dair bir dilekçe ile birimimize başvurabilirsiniz.
Başvurmak istediğiniz kursa karar verdikten sonra, aşağıda belirtilen belgeler ve hesap numarasına kurs ücreti yatırılıp, Birimimize başvuru yapabilirsiniz.
  1. Öğrenci kimlik belgesi, personel kimlik belgesi veya nüfus cüzdanı fotokopisi
  2. 1 Adet fotoğraf
  3. Banka dekontu  (Açıklama Kısmına: Kursiyer Adı Soyadı, TC No ve Kurs Adı belirtilmelidir).
KURS ÜCRETİ ÖDEME BİLGİLERİ
 
Banka Adı
T.C. Halk Bankası
Şube Adı
Hakkâri Şubesi
Şube Kodu
09382
Hesap Adı
Hakkari Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü
IBAN
TR580001200938200005000219
 
Yapmak istediğiniz seminerin ne olduğu, içeriği, amaç ve hedef kitlenin kimler olduğu ile ilgili bilgileri içeren bir özet ve seminer yapmak istediğinizi belirten dilekçe ile birimimize başvuru yapabilirsiniz.
Birimimiz Üniversite dışı kurumlara seminer çalışması kapsamında profesyonel destek sağlamaktadır. Bunun için yapılmak istenilen çalışmanın ne olduğu, içeriği, amacı, hedef kitlenin kimler olduğunu belirten bir yazı ve birimimizden talep edilen eğitmen ve benzeri gibi taleplerin neler olduğunu ve ne gibi özellikler taşıması gerektiği ile ilgili bir yazının birimimize iletilmesi gerekmektedir. Başvuru sonrasında birimimizce uygun görülen talepler ile ilgili hizmet verilmektedir.
Yapmak istediğiniz Çalıştayın ne olduğu, içeriği, amaç ve hedef kitlenin kimler olduğu ile ilgili bilgileri içeren bir özet ve seminer yapmak istediğinizi belirten dilekçe ile birimimize başvuru yapabilirsiniz.
Birimimiz Üniversite dışı kurumlara Çalıştay çalışması kapsamında profesyonel destek sağlamaktadır. Bunun için yapılmak istenilen çalışmanın ne olduğu, içeriği, amacı, hedef kitlenin kimler olduğunu belirten bir yazı ve birimimizden talep edilen eğitmen ve benzeri gibi taleplerin neler olduğunu ve ne gibi özellikler taşıması gerektiği ile ilgili bir yazının birimimize iletilmesi gerekmektedir. Başvuru sonrasında birimimizce uygun görülen talepler ile ilgili hizmet verilmektedir.
Yapmak istediğiniz Konferansın ne olduğu, içeriği, amaç ve hedef kitlenin kimler olduğu ile ilgili bilgileri içeren bir özet ve seminer yapmak istediğinizi belirten dilekçe ile birimimize başvuru yapabilirsiniz.
Birimimiz Üniversite dışı kurumlara Konferans çalışması kapsamında profesyonel destek sağlamaktadır. Bunun için yapılmak istenilen çalışmanın ne olduğu, içeriği, amacı, hedef kitlenin kimler olduğunu belirten bir yazı ve birimimizden talep edilen eğitmen ve benzeri gibi taleplerin neler olduğunu ve ne gibi özellikler taşıması gerektiği ile ilgili bir yazının birimimize iletilmesi gerekmektedir. Başvuru sonrasında birimimizce uygun görülen talepler ile ilgili hizmet verilmektedir.
Birimimiz tarafından sunulan etkinlikler sonrasında verilen eğitimin kapsamına göre katılım belgesi ya da sertifika verilmektedir.