İdealonline Süreli Yayın Elektronik Veritabanı
 
 
İdealonline, tıp, fen bilimleri, edebiyat, tarih, sanat, mühendislik gibi alanlarda kapsamlı ve geniş bilgiyi Türkçe kaynaklarda da bulabilmek için oluşturulan bir elektronik veritabanıdır. İdealonline, bir kişiye dünyanın herhangi bir yerinden bilgisayarıyla yukarıda belirttiğimiz alanlarda her türlü bilgiye ulaşabilme imkanı sağlayan bir platformdur. 
 
Güncel bilgi kaynaklarına yada arşivlerde okuyucularını bekleyen değerli kaynaklara, araştırmacıların, meraklı okuyucuların hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmelerini ve ulaştıkları bilgilerden etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlayacak elektronik ortamda bir platform oluşturmaktır. 

Özellikle baskısı tükenmiş eserlerdeki yada yıllardır çıkan süreli yayınlardaki bilgi birikimi ya sayfalar arasında kaybolmakta yada araştırmalarda ciddi bir zaman ve maliyet kaybına neden olmaktadır. Bu da kurumlar için ekonomik bir değer ifade etmemektedir. İdealonline, veritabanı bu bilgileri kurumlar için kolay ulaşılabilen bir kaynak haline gelmesini sağlayarak, ekonomik değer olarak kuruma dönmesini hedeflemektedir. 
 
Erişim İçin TIKLAYINIZ