IRCICA Farabi Sayısal Kütüphanesi
 
 
IRCICA Farabi Sayısal Kütüphanesi Hakkında:

IRCICA FARABİ Sayısal kütüphanesi alanında uzman olan ekibimiz tarafından uzun çalışmalar neticesinde oluşturulmuştur. Proje şu ana kadar 3 yılı geride bırakmış ve bakım ve güncelleme çalışmaları ile gelişmeye devam etmektedir. Yazılımımız diğer kütüphanelerde de kendi başına çalışacak şekilde tasarlanmış olup, belli amaçlarla bu yazılımdan faydalanmak isteyen kütüphanelere de kurulup işletilebilecek yapıya sahiptir.

Kütüphane ve kurumlarımız Farabi dijital kütüphane yazılımını kullanarak dijital koleksiyonlarını zaman ve mekandan bağımsız olarak kullanıcılarına açabilirler. Bunun neticesinde çok sayıda kuruluş dijital materyallerini internetten yayınlamış olacaklar. Özetle, FARABİ yazılımı, araştırmacı, tarihçi, akademisyen ve öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde kütüphanelerin kendi dijital koleksiyonlarını internet veya intranet ortamında yayınlamalarını sağlayacak bir sayısallaştırma yazılımı projesidir.

Kütüphanelerimizin rahatlıkla FARABİ yazılımını kullanabilmesi ve dijital koleksiyonlarını internet kullanıcılarına daha rahat eriştirmesi için gayretlerimiz artarak devam etmektedir.
 

Not: Kullanıcıların kitap ve diğer yayınlara ulaşmaları için sisteme üye olmaları gerekmektedir. 

       
Kitap ve diğer kaynakları daha iyi görmek için;  BookWall kısmından giriş yapılmalıdır. (BookWalIRCICA Farabi Bookwall ile arama alışkanlıklarınız değişecek. 3 Boyutlu bir arayüzde kitapları incelemek için BookWall sayfamıza göz atın. 3 boyutlu arayüz sayesinde kitaplar arasında daha hızlı ve kolay gezinebileceksiniz.)
 
Erişim için TIKLAYINIZ